Microsoft Teams Kullanım Kılavuzu

Öğrenciler için Microsoft Teams Kullanım Kılavuzu

Microsoft Teams ile ilgili e-posta veya lisanslama ile ilgili problemlerin çözümü noktasında teknik desteği akademisyenlerimiz  mteams@karatekin.edu.tr  adresinden, öğrencilerimiz ise mteams@ogrenci.karatekin.edu.tr adresinden almaları gerekmektedir.

(Canlı Ders Platformu)

1) Microsoft Teams`i nereden indireceğim?

-Bu https://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkID=2187327&clcid=0x41f&culture=tr-tr&country=TR bağlantıya tıklayarak Teams uygulamasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

2) Microsoft Teams`e nasıl gireceğim?

-Teams uygulamasını kullanabilmeniz için öncelikle üniversitemiz tarafından size sağlanan eposta adresi ile birlikte Office 365 hesabına kayıt olmalısınız. Kayıt olmak için aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

3) Microsoft Teams`te derslere nasıl kaydolurum?

-Online canlı derse katılım kayıtları UBİS uygulaması üzerinden ilgili dersi veren akademisyen tarafından tanımlanacaktır. Eğer ders kaydı aşamasında sorun olduğunu düşünüyorsanız veya derse girecek öğrenciler arasında gözükmüyorsanız, dersi veren akademisyen ile iletişime geçip sizi sınıfa eklemesini talep edebilirsiniz. İlgili dersi veren akademisyen sizi sınıfa ekleyip davet bağlantısını paylaşacaktır.

4) Microsoft Teams`te canlı derslere nasıl katılırım?

-Akademisyen tarafından size gönderilecek olan bağlantıya tıkladıktan sonra Teams uygulaması sizi sanal sınıfa yönlendirecektir. Akademisyen katılma isteğinizi kabul ettiğinde derse katılabilirsiniz.

Akademisyenler için Microsoft Teams Kullanım Kılavuzu

Microsoft Teams - Sınav İşlemleri

1) Microsoft Teams`te nasıl sınav oluşturulur?

-Teams uygulaması üzerinden dersiniz için Test/Quiz/Klasik şeklinde sınavlar oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki videodan test rehberi oluşturmayı izleyebilirsiniz.

2) Microsoft Teams`te oluşturulan sınav ekiplere nasıl sınav atanır?

- Sanal sınıf ortamında sınavınızı oluşturduktan sonra sağ üstte bulunan ata butonuna tıklayarak oluşturduğunuz sınavı sınıfta bulunan öğrenciler ile paylaşabilirsiniz.


3) Microsoft Teams`te gerçekleştirilen sınavlara nasıl ulaşılır?

-Öğrenciler için oluşturduğunuz sınav veya ödevleri kontrol edebilirsiniz, detaylı analizlerine ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki video ile ödev/sınav kontrolü rehberini izleyebilirsiniz.

Microsoft Teams - Ekip Oluşturma ve Ekip Kodunu Paylaşma

Teams uygulaması üzerinde sınıf/ekip oluşturma ve ekip kodunu öğrenciler ile paylaşma rehberini izlemek için yine aşağıdaki youtube videosundan faydalanabilirsiniz.